7 Basit Adımda Sürpriz Parti Organize Edin

 7 Basit Adımda Sürpriz Parti Organize Edin

 7 Adımda Sürpriz Parti Nasıl Düzenlenir?

Sürpriz partiler oldukça eğlenceli, heyecanlı ve güzel anılar biriktirmek için en güzel partilerdir. Sevdiklerinizi mutlu etmek için doğum günü, sevgililer günü, yıl dönümü ve aklınıza gelebilecek diğer tüm parti fikirlerinde bir sürpriz parti düzenleyebilirsiniz. Biz de sizin için sürpriz parti düzenlemenizi kolaylaştıracak 7 adım hazırladık.

1.Bir Parti Arkadaşı Bulun

Siz parti hazırlıkları yaparken partiyi yapacağınız kişiye bir şey belli etmeden hareket etmelisiniz. Dolayısıyla sürpriz parti yapacağınız kişiyi parti yerine getirmesi ve sizin sırrınızı koruması için birine ihtiyacınız var.

2.Parti Planınızı Baştan Sona Hazırlayın

Parti fikrinizi seçtiğinizi var sayıyorum. Eğer henüz seçmediyseniz “Parti Yapmak İçin 30 Muhteşem Bahane” yazımızdan esinlenebilirsiniz. Eğer partinizi ne için düzenleyeceğinizi biliyorsanız planlamaya günler öncesinden başlamanız iyi olacaktır. En az iki hafta öncesinden planınızı uygulamaya başlamanız lazım. Bir kağıda not etmeniz sizin için çok daha kolay olacaktır.

3.Parti Mekanını ve Tarihini Belirleyin

Misafirlerinizi çağırmak ve parti süslemelerini almak için sürpriz partinin yerini ve tarihini belirlemeniz en önemli nokta. Ev mi daha uygun bir kafe mi diye karar verdikten sonra tarihi de belirleyin. Unutmayın çalışan ve okulu olan insanlar için en uygun tarih genelde hafta sonudur. Eğer gerekliyse rezervasyonunuzu yaptırın. Mekanın ses sistemi nasıl, yeterince yer var mı, pastayı ve parti süslemelerini dışarıdan getirebiliyor musunuz gibi soruları sormayı unutmayın. Sürpriz partiyi evde düzenleyecekseniz sürpriz yapacağınız kişiyi o tarihte evden uzak tutmak için parti arkadaşınızdan yardım alabilirsiniz.

4.Misafir Listesi Oluşturun

Sürpriz parti için bir sürü hazırlık yapmanız gerekiyor. Ama önce misafirlerinize haber vermeniz daha yerinde olacaktır. Bir misafir listesi oluşturarak kimseyi atlamadığınızdan emin olun. Bunun için sosyal medya hesaplarındaki arkadaş listelerinden yardım alabilirsiniz. Partiye çağırdığınız misafirlere partinin sürpriz olacağını tembihlemeyi unutmayın.

5.Parti Malzemelerini ve Pastayı Ayarlayın

Sürpriz partisi için konseptinizi belirlediyseniz ona uygun parti malzemelerini ve pastayı hazırlayın. Eğer sürpriz doğum günü partisi düzenliyorsanız doğum günü parti malzemelerini dikkatlice kontrol etmeniz lazım. Eğer farklı bir konseptte parti düzenleyeceksiniz partinizin bir rengi olmasına özen gösterin. Eğer partiyi evde yapacaksınız malzemeleri saklamayı unutmayın. Dışarıda yapacaksınız malzemeleri taşıyacak bir araç bulmaya çalışın. Pastayı da konsepte uygun istiyorsanız güzel bir pastacı bulup önceden haber vermelisiniz.

Malzemelerin hepsini birden nasıl bulacağım diye düşünüyorsanız doğum günü, sevgililer günü, yetişkin parti ve taraftar parti setleri gibi bir sürü parti malzemeleri ürününü Bomparti.com’da bulabilirsiniz. Üstelik aynı gün kargo özelliği ile günler boyunca dolapta parti süsü saklama derdinden de kurtulabilirsiniz.

6.Hediyeler ve İkramlar

Parti için ikramların neler olacağını listeleyin. Özellikle evde yapıyorsanız market alışverişini en az bir gün önceden yapmalısınız. Bunun yanı sıra partiyi yaptığınız kişiye hediye seçmeniz gerekiyor. En güzel hediyeleri bulmak için yine günler öncesinden düşünmeniz lazım.

7.Parti Günü

Sürpriz parti düzenleme oldukça yorucu bir iş fakat parti günü özellikle erken kalkmanız lazım. Eğer parti evdeyse sabahtan dekorasyona başlamalısınız. İmkanınız varsa bir gün önceden de hazırlayabilirsiniz. Aynı zamanda ikramlıkları da kontrol etmeniz ve sürpriz parti yapacağınız kişiyi evden uzak tutmanız lazım. Bunun için de parti arkadaşınızın da yardım almanızı öneririm.

Eğer partiyi dışarıda düzenliyorsanız erken vakitte mekana gidip kontrol yapmanızı ve misafirleri karşılamanızı öneririz. Parti nasıl başlarsa öyle gidermiş. En başında bütün sıkıntıları hallederseniz parti boyu endişelenmenize gerek kalmaz.

En son olarak sürpriz partisi olan kurbanınızı lokasyona getirerek sürprizini yapabilirsiniz. Güzel bir konfeti patlamak çok şık olabilir. Parti için ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyi büyük bir kalite farkıyla Bomparti.com’da bulabilirsiniz. İyi partiler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir